Hakkımızda

İnsan hayatta her zaman iyi ve güvenilir bir dost edinmek ister. Şirketlerde aynı insan gibi ticaretlerini sürdürdükleri yıllar boyu iyi bir partnere ve iyi bir danışmana ihtiyaç duyarlar.

İşte 2be bu amaçla satın alma gümrük, stok yönetimi ve lojistik konularında şirketlere danışmanlık hizmeti vermek üzere kurulmuştur.

Bizler, satın alma, tedarik zinciri, lojistik/depolama, danışmanlık, alanlarındaki deneyimlerini hizmete sunarak firmalarla iş, çözüm ve başarı ortaklığı yapmaktayız. Şirketimizin kurucusu olan ve bizim güç temsilcimiz Erkan Kuruoğlu F&B departmanından başlayıp satın almada 25 yıllık sektör deneyimini, bilgi birikim ve tecrübelerini bir araya getirerek 2be Satınalma Danışmanlık şirketine tüm bilgisini aktarmaktadır.

Erkan Kuruoğlu, Selçuk Üniversitesi Turizm İşletmeciliği’nden 1989 yılında mezun olduktan ve çeşitli otellerde F&B yiyecek, içecek yöneticiliğini yaptıktan sonra 1995 yılında satın alma departmanına geçiş yaparak 3 yıl otellerde satın alma müdürlüğü yapmıştır.

1998 yılında ikram sektöründe bir dünya devi olan Gate Gourmet Usaş’ın Satın Alma Müdürlüğü’ne transfer olmuştur. Usaş; restoran ve ikram konusunda Türkiye’nin en köklü şirketidir. Erkan Kuruoğlu, yaklaşık 11 yıl ülkemizdeki havalimanlarında 300 e yakın restoran, cafe, bar ve food court işletmelerinin bir fiil Satın Alma yöneticiliğini yapmıştır.

Ayrıca gate gourmet üst yönetimi tarafından kabul edilen içinde Tike, Zarifi, Delizya ve 12 tane plajı olan, Antalya’da ki Lara Beach’in konseptinin oluşmasında ve işletmesinde proje lideri olarak görev almıştır.

2008 yılında bir dünya devi olan AAC Lufthansa şirketi olan LSG ye Türkiye Satın Alma Direktörü olarak transfer olmuştur.

Lufthansa LSG şirketinde bulunduğu sürede starfood projesini ortaya çıkararak fizibilitesinden kuruluşuna kadar ki süreci bir fiil yürütmüştür.

Erkan Kuruoğlu yine Lufthansa gurubu içerisinde yer alan AVV projesini yürürlüğe koymuştur. AVV’ye profesyonel yönetici olarak Lufthansa kadrosuyla Management kontrat gereği Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak atanarak şirketi kurmuş ve bir süre yönetimini üstlenmiştir.

2012’nin sonunda profesyonel yöneticilik hayatını bırakarak kendi şirketi olan 2be Satınalma Hizmetleri Anonim Şirketi’ni kurmuştur.

Misyonumuz

Dengelerin her an değiştiği küresel ekonomi sisteminin, ticari başarısını sürekli kılmak isteyen şirketler, güvenilir, istikrarlı ve inovatif, iş ortağı ihtiyacı duymaktadır.

2be Satınalma olarak; satın alma ve tedarik zinciri yönetimi konularında firmanızla iş, çözüm ve başarı ortaklığı kurmayı hedeflemekteyiz.

2be’nin temel ilkelerinden biri ürün ve hizmet kalitesinde süreklilik sağlamak; tedarik sürecinde yaşanabilecek potansiyel sıkıntıları öngörerek her zaman ihtiyacınızı karşılayacak alternatif çözümler sunmaktır.

Yurtiçi ve yurtdışında sahip olduğumuz know-how ve deneyimlerimiz, tedarik kabiliyetimiz ve sektöründe lider üretici firmalarla kurduğumuz network sayesinde müşterilerimize, kaliteli ve uluslararası standartlara uygun doğru ürünleri, en uygun şartlarda hizmet almalarını sağlamaktır.

Vizyonumuz

Sahip olduğumuz tecrübeyi, teknolojik ve yenilikçi çözümlerle sürekli gelişim ilkesi ışığında iş ortaklarımızın ihtiyaçlarıyla buluşturmak bildiğimizi paylaşmak vizyonumuz arasında yer alır.

Çünkü biz de bilginin paylaşıldıkça arttığına inananlardanız ve 1+1=3 bizce sadece sinerji ile mümkündür.

1990 dan İtibaren Sizinleyiz!

700

Mutlu Müşteri

50

Uzman Danışman

758

Tamamlanan Proje